wtorek, 25 czerwca 2013

ROLNIK brzoskwinie w syropie


ROLNIK brzoskwinie w syropie

Dzisiaj zapraszam do analizy składu brzoskwiń w syropie. Owoce puszkowane jak wiadomo mają wiele zastosowań m.in. od konsumpcji bezpośrednio z puszki, przez dodanie do placka czy nawet wkrojenie do sałatki owocowej. Na plus na pewno można zaliczyć termin przydatności do spożycia więc kupując taką puszkę wiemy że nie trzeba zużywać zawartości od razu.  Dla mnie, jako tropiciela szkodliwej chemii najważniejszy jest napis "w syropie" a skład całej puszki wygląda następująco.


Skład: brzoskwinie, woda, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, regulator kwasowości - kwas cytrynowy.

Syrop glukozowo-fruktozowy - otrzymywany z kukurydzy przerobionej na skrobię kukurydzianą a dalej za pomocą enzymów lub kwasów w syrop. Aktualnie bardzo powszechny do słodzenia wszelkiego rodzaju napojów,  lodów, mlecznych napojów jak i mleka zagęszczonego, dżemów, galaretek, kompotów, wsadów owocowych do jogurtów i wielu innych. Ze względu, że dużo taniej producentom słodzić syropem niż zwykłym cukrem jesteśmy niestety narażeni na bardzo wiele skutków niepożądanych dla naszego organizmu. Jak dotąd ustalono że spożywanie dużych ilości produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy powoduje szybkie tycie i chroniczną otyłość gdyż fruktoza nastawia nasz organizm na produkcję tłuszczu, co najgorsze tłuszczu wokół naszych narządów. Ponadto syrop potęguje apetyt i stałe poczucie głodu, jest podejrzewany o powodowanie cukrzycy typu 2, podwyższa poziom złego cholesterolu LDL, może zwiększyć możliwość wystąpienia zespołu jelita drażliwego jak również zaćmy cukrzycowej.

 Podsumowując, warto było w sklepie rzucić okiem na skład brzoskwiń w syropie ROLNIK.Uświadomiłem dzięki temu sobie i czytelnikom że nawet w takich niewinnie wyglądających owocach może czaić się syrop glukozowo-fruktozowy. Nie wiem jaki sens ma pchanie do jednego produktu cukru i syropu, ale jeżeli chodzi o względy ekonomiczne to wszystko jest jasne. Ja uznaję produkt jako NIEPOLECANY z powodu zawartości substancji wiadomej.

1 komentarz:

  1. Jedynie w Lidlu znalazłam puszkowane brzoskwinie bez zawartości syropu glukozowo - fruktozowego ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...