wtorek, 4 czerwca 2013

Napój TYMBARK gazzzowana cytryna


 
Napój TYMBARK gazzzowana cytryna
coś z napojów gazowanych na gorące dni

Jako że całkiem niedługo Polskę powinna zalać fala upałów, przygotowałem coś z napojów chłodzących ostro reklamowanych ostatnio w telewizorze.


Jak wiadomo nie mam zaufania do tego typu wyrobów i staram się przestrzegać przed nimi czytelników (COCA-COLA ZERO, POLARIS o smaku cytrynowym, NAŁĘCZOWIANKA ze smakiem cytryny), dlatego zechciałem od razu sprawdzić czym może się pochwalić napój TYMBARK gazzzowana cytryna.

Skład: woda, cukier, sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego (3%), dwutlenek węgla, regulator kwasowości - kwas cytrynowy, witamina C, stabilizator - guma arabska, barwnik - mieszanina karotenów, aromaty.

E 414 - guma arabska - naturalna substancja wytwarzana z drzewa rosnącego w Afryce. Używana jako emulgator, zagęstnik czy stabilizator. Dodawana do wyrobów czekoladowych i kakaowych, gum do żucia, piwa czy dżemów. Zaliczana do nieszkodliwych, może mieć na pogorszenie objawów astmy, wystąpienia pokrzywki czy kataru siennego.

Podsumowując muszę przyznać że jak na swój segment produktów tzn. napoje gazowane to TYMBARK gazzzowana cytryna prezentuje się naprawdę dobrze. Wiadomo że jest to woda z cukrem, nabita dwutlenkiem węgla i śladową ilością cytryny, więc nie może być zdrowa ale wśród innych napojów gazowanych (Coca-Cola) czy niegazowanych (jak opisane wody smakowe) prezentuje się dobrze. Dlatego zdecydowanie odradzam częste spożycie ale od czasu do czasu zamiast wspomnianych powyżej napojów uważam że może być.

2 komentarze:

  1. o, nie jest źle! jeszcze nie spotkałam się z tym produktem w sklepie (w sumie to nie szukałam ;p), spodziewałam się znacznie gorszego składu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z wiekiem bąbelki w napojach gazowanych zaczęły mnie "kłuć" w podniebienie, a to niezbyt przyjemne uczucie. Przez to bardzo je ograniczam, piję jedynie od czasu do czasu - dla smaku :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...